Home » Bez kategorii » Światowe Sympozjum Kryminologiczne w Sztokholmie

Światowe Sympozjum Kryminologiczne w Sztokholmie

W dniach 12-14 czerwca 2018 roku w Sztokholmie odbyło się Światowe Sympozjum Kryminologiczne. Sympozjum organizowane jest w imieniu rządu szwedzkiego przez Szwedzką Radę Narodową ds. Zapobiegania Przestępczości (Brå). Rokrocznie, od kilkunastu lat, sympozjum zrzesza uczestników z całego świata i służy jako forum wymiany doświadczeń oraz dzielenia się wynikami najnowszych badań w zakresie walki i przeciwdziałania przestępczości. Podczas sympozjum przyznawana jest Nagroda w dziedzinie Kryminologii, którą w tym roku otrzymał Profesor Herman Goldstein (University of Wisconsin Law School, USA) za „rozwiązania wpływające na poprawę działań policji na całym świecie”.

W sympozjum wzięła udział dr Agnieszka Polończyk, która wygłosiła referat pt.: „Spatial aspects of a Fear-of-crime-study based on the National Safety Risk Map” (panel “Policing hot spots”). W wystąpieniu przedstawione zostały wyniki badań poświęconych analizie wybranych danych przestrzennych pochodzących z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa pod kątem badania zjawiska „lęku przed przestępczością”.

Panel relacjonowany był na żywo w Internecie, a film z wystąpieniami oraz dyskusją można zobaczyć pod linkiem.

symposium-speakers-and-chairs