Home » Bez kategorii » Szkolenie NATO w Hadze.

Szkolenie NATO w Hadze.

W dniach 18-29 czerwca 2018 roku odbyło się szkolenie NATO CIMIC Field/Staff Worker Course organizowane przez CIMIC Centre of Excellence w Hadze. Celem kursu było stworzenie jak najlepszych warunków współpracy cywilno-wojskowej zarówno w sytuacji działań konwencjonalnych jak nie konwencjonalnych.Uczestnicy oprócz wykładów wzięli udział symulacjach procesów decyzyjnych w NATO na szczeblu taktycznym i operacyjnym. W szkoleniu wziął udział dr Piotr Łubiński, który oprócz uczestnictwa w kursie wygłosił referaty  pt. „Economic systems in asymetric conflicts”  oraz drugi referat pt. ”Social systems in asymetric conflicts”. W toku wystąpień zostały przedstawione zagadnienia wpływu kwestii społecznych i ekonomicznych na skuteczne działania antypartyzanckie  w oparciu o NATO’wska matrycę PMESII.

IMG_20180716_171240